top of page

rysunek i grafika

informujemy, że zajęcia ramach pracowni rysunki i grafiki są zawieszone
do odwołania

Nasza pracownia

 

Posiadamy profesjonalnie wyposażoną pracownię we wszystkie niezbędne przybory, narzędzia i sprzęty, począwszy od ołówków, kredek do technik tradycyjnych, po sprzęt komputerowy, oprogramowanie i tablety graficzne.

Nauczyciele

Zajęcia prowadzone są przez aktywnych zawodowo twórców, którzy na co dzień z pasją wykonują zawód rysownika, grafika, ilustratora. Nasi nauczyciele projektują plakaty, ilustracje do książek, tworzą komiksy. Ich wiedza i bogate zaplecze artystyczne pozwalają na wysoki profesjonalizm zajęć. W sposób przyjazny i zrozumiały potrafią przekazać swoją wiedzę, odkrywając tajniki udanego rysunku czy grafiki.

Zajęcia

Pracownia rysunku i grafiki to interesujące zajęcia dla wszystkich, którzy lubią rysować, malować, tworzyć grafiki, projektować różne przedmioty użytku codziennego i nie tylko. Są to zajęcia dla tych, którzy już coś potrafią i chcą podszkolić swój warsztat pracy, oraz dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. Stawiamy na pracę w technikach tradycyjnych i nowoczesnych oraz na eksperymentowanie poznanymi stylami. Korzystamy z różnorodnych przyborów i stylów rysunkowych oraz nowoczesnych narzędzi cyfrowych takich jak tablety i programy graficzne do obróbki obrazu.
Nasze zajęcia kierowane są zarówno do dzieci, jak i młodzieży.
Naszym mottem jest łączenie nauki z doskonałą zabawą oraz rozwojem.
Zajęcia składać się będą z następujących tematów:

 • nauka i poznawanie różnych technik rysunku

 • tworzenie projektów ilustracji, okładek

 • tworzenie postaci do gier, komiksów, animacji

 • projektowanie różnych form graficznych

 • tworzenie kompozycji

 • operowanie kształtem

 • proporcje

 • perspektywa

 • dynamika i statyka

 • terminologia

 • projektowanie 3d

Grupa wiekowa 6-10 lat

1. Zajęcia plastyczno - rozwijające


Zajęcia te, to nie tylko zwykłe zajęcia plastyczne. To eksperymentowanie z różnymi technikami. Rysunek, projektowanie, lepienie i klejenie. Łączymy różne style tworząc ciekawe projekty i formy. Zwracamy uwagę na postrzeganie świata barw, kształtów i emocji. Zajęcia te rozwijają w dzieciach wyobraźnię i poczucie estetyki. Nauczymy, jak posługiwać się różnymi przyborami i stylami rysunkowymi, jak tworzyć ciekawe formy plastyczne. Celem jest doskonała zabawa połączona z edukacją i rozwojem umysłowym i manualnym dziecka. Rozbudzanie u dzieci kreatywności sprzyja wyższym wynikom w nauce i w łatwiejszemu wchodzeniu w dorosłość.
 

Opłata

Zajęcia trwają 60 minut.

Koszt uczestnictwa w zajęciach - 90 zł / miesiąc - 4 spotkania.

Grupa wiekowa 10 -15 lat


1. Rysunek tradycyjny

Nauczymy tworzyć ilustracje w wielu stylach rysunkowych- od szkicu studyjnego zaczynając, po rysunek linearny, szczegółowy, i na rysunku realistycznym kończąc, by dzięki temu każdy mógł zaprojektować np. własną postać do bajek, komiksów, gier czy animacji. Nauczymy budować plany, kadry i graficzne opowieści. Pokażemy m.in. jak posługiwać się walorem i tonacją. Powiemy, czym jest lawowanie i jak je osiągnąć przy pomocy kredek akwarelowych. Pokażemy techniki tworzenia ilustracji w barwach ciepłych i zimnych. Poeksperymentujemy, łącząc ze sobą różne poznane techniki i środki wyrazu. Jednym słowem nasze zajęcia to mnóstwo wiedzy, fachowej terminologii, ciekawostek, kreatywności i dobrej zabawy dla każdego, zarówno początkującego, jak i zaawansowanego Twórcy.

 

Opłaty
Zajęcia trwają 90 minut.

Koszt uczestnictwa w zajęciach - 120zł / miesiąc - 4 spotkania.

2. Grafika komputerowa / grafika 3D

Zajęcia te polegają w większości na pracy z komputerem, gdzie dodatkowym elementem jest tworzenie tradycyjnych szkiców i projektów, które za pomocą skanera będą przenoszone do komputera w celu dalszej obróbki graficznej. Będziemy wzbogacali projekty o walory artystyczne, takie jak światłocień, kompozycja, perspektywa i grafika 3D. Za pomocą tabletu graficznego nauczymy Was tworzyć profesjonale projekty graficzne, które mogą posłużyć jako ilustracje do książek, komiksów, animacji, gier, a także koncepcji graficznych jako plakaty, okładki.
Będziemy tworzyć grafiki 3D i modelować obiekty w trójwymiarze, projektować przedmioty codziennego użytku oraz formy abstrakcyjne.  Zajęcia te to przede wszystkim doskonała forma rozwoju, kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Poznawanie technik cyfrowych jest niezwykle cenną umiejętnością w obecnym świecie kultury obrazkowej.

 

Opłaty

Nasze zajęcia trwają 90 minut.

Koszt uczestnictwa w zajęciach - 150zł / miesiąc - 4 spotkania.

Kotwica 1
Kotwica 2

Zniżki:

- 10% zniżki dla każdego z rodzeństwa, uczęszczającego w tym samym terminie.

- 10% zniżki dla posiadaczy karty "Duża Rodzina".

- 10% zniżki na drugie i kolejne zajęcia w tym samym czasie.
 

Zniżki nie łączą się ze sobą,

bottom of page