informujemy, że zajęcia ramach pracowni rysunki i grafiki są zawieszone
do odwołania

rysunek i grafika

Nasza pracownia

 

Posiadamy profesjonalnie wyposażoną pracownię we wszystkie niezbędne przybory, narzędzia i sprzęty, począwszy od ołówków, kredek do technik tradycyjnych, po sprzęt komputerowy, oprogramowanie i tablety graficzne.

Nauczyciele

Zajęcia prowadzone są przez aktywnych zawodowo twórców, którzy na co dzień z pasją wykonują zawód rysownika, grafika, ilustratora. Nasi nauczyciele projektują plakaty, ilustracje do książek, tworzą komiksy. Ich wiedza i bogate zaplecze artystyczne pozwalają na wysoki profesjonalizm zajęć. W sposób przyjazny i zrozumiały potrafią przekazać swoją wiedzę, odkrywając tajniki udanego rysunku czy grafiki.

Zajęcia

Pracownia rysunku i grafiki to interesujące zajęcia dla wszystkich, którzy lubią rysować, malować, tworzyć grafiki, projektować różne przedmioty użytku codziennego i nie tylko. Są to zajęcia dla tych, którzy już coś potrafią i chcą podszkolić swój warsztat pracy, oraz dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. Stawiamy na pracę w technikach tradycyjnych i nowoczesnych oraz na eksperymentowanie poznanymi stylami. Korzystamy z różnorodnych przyborów i stylów rysunkowych oraz nowoczesnych narzędzi cyfrowych takich jak tablety i programy graficzne do obróbki obrazu.
Nasze zajęcia kierowane są zarówno do dzieci, jak i młodzieży.
Naszym mottem jest łączenie nauki z doskonałą zabawą oraz rozwojem.
Zajęcia składać się będą z następujących tematów:

 • nauka i poznawanie różnych technik rysunku

 • tworzenie projektów ilustracji, okładek

 • tworzenie postaci do gier, komiksów, animacji

 • projektowanie różnych form graficznych

 • tworzenie kompozycji

 • operowanie kształtem

 • proporcje

 • perspektywa

 • dynamika i statyka

 • terminologia

 • projektowanie 3d

Grupa wiekowa 6-10 lat

1. Zajęcia plastyczno - rozwijające


Zajęcia te, to nie tylko zwykłe zajęcia plastyczne. To eksperymentowanie z różnymi technikami. Rysunek, projektowanie, lepienie i klejenie. Łączymy różne style tworząc ciekawe projekty i formy. Zwracamy uwagę na postrzeganie świata barw, kształtów i emocji. Zajęcia te rozwijają w dzieciach wyobraźnię i poczucie estetyki. Nauczymy jak posługiwać się różnymi przyborami i stylami rysunkowymi, jak tworzyć ciekawe formy plastyczne. Celem jest doskonała zabawa połączona z edukacją i rozwojem umysłowym i manualnym dziecka.  Rozbudzanie u dzieci kreatywności sprzyja wyższym wynikom w nauce i w łatwiejszemu wchodzeniu w dorosłość.
 

Opłata

Zajęcia trwają 60 minut.

Koszt uczestnictwa w zajęciach - 90 zł / miesiąc - 4 spotkania.

Grupa wiekowa 10 -15 lat


1. Rysunek tradycyjny

Nauczymy Was tworzyć ilustracje w wielu stylach rysunkowych- od szkicu studyjnego zaczynając, po rysunek linearny, szczegółowy, i na rysunku realistycznym kończąc, by dzięki temu każdy mógł zaprojektować np. własną postać do bajek, komiksów, gier czy animacji. Nauczymy budować plany, kadry i graficzne opowieści. Pokażemy m.in. jak posługiwać się walorem i tonacją. Powiemy, czym jest lawowanie i jak je osiągnąć przy pomocy kredek akwarelowych. Pokażemy techniki tworzenia ilustracji w barwach ciepłych i zimnych. Poeksperymentujemy, łącząc ze sobą różne poznane techniki i środki wyrazu. Jednym słowem nasze zajęcia to mnóstwo wiedzy, fachowej terminologii, ciekawostek, kreatywności i dobrej zabawy dla każdego, zarówno początkującego, jak i zaawansowanego Twórcy.

 

Opłaty
Zajęcia trwają 90 minut.

Koszt uczestnictwa w zajęciach - 120zł / miesiąc - 4 spotkania.

2. Grafika komputerowa / grafika 3D

Zajęcia te polegają w większości na pracy z komputerem, gdzie dodatkowym elementem jest tworzenie tradycyjnych szkiców i projektów, które za pomocą skanera będą przenoszone do komputera w celu dalszej obróbki graficznej. Będziemy wzbogacali projekty o walory artystyczne takie jak światłocień, kompozycja, perspektywa i grafika 3D. Za pomocą tabletu graficznego nauczymy Was tworzyć profesjonale projekty graficzne, które mogą posłużyć jako ilustracje do książek, komiksów, animacji, gier, a także koncepcji graficznych jako plakaty, okładki.
Będziemy tworzyć grafiki 3D i modelować obiekty w trójwymiarze, projektować przedmioty codziennego użytku oraz formy abstrakcyjne.  Zajęcia te to przede wszystkim doskonała forma rozwoju, kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Poznawanie technik cyfrowych jest niezwykle cenną umiejętnością w obecnym świecie kultury obrazkowej.

 

Opłaty

Nasze zajęcia trwają 90 minut.

Koszt uczestnictwa w zajęciach - 150zł / miesiąc - 4 spotkania.

 
 

Zniżki:

Rodzeństwo - 10% zniżki dla każdego z rodzeństwa.
Grupa znajomych (minimum 3 osoby) - 5% zniżki dla każdego.
Karta wielodzietna rodzina - 10% zniżki już przy jednym uczniu.
Uczestnik innych zajęć w Akademi Nauki i Rozwoju - 10% zniżki na jedne z zajęć.

Zniżki nie łączą się ze sobą,

Opublikowane na stronach internetowych www.akademiazory.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Jesteśmy w Gliwicach

emt kids-min.png
© 2015-2021 Akademia Nauki i Rozwoju

centrum edukacji, korepetycje, matematyka, fizyka, chemia, biologia, język angielski, korepetycje z matematyki, korepetycje z fizykii, biologii, chemii, języka angielskiego, korepetycje, Żory, douczanie z matematyki, fizyki, historii, chemii, biologii, matematyka, fizyka, chemia, biologia, języka angielskiego, przygotowanie do matury, kursy maturalne, kursy komputerowe Żory, nauka programowania, kodowania, zajęcia komputerowe dla dzieci,  akademia kodowania, komputery Żory, kursy dla dorosłych, kursy komputerowe dla seniorów, robotyka, roboty Żory, robotyka dla dzieci, lego mindstorms, lego wedo. Nauka rysunku, rysunek, szkice, malowanie, rysowanie, komiksy, szkice, projekty, projektowanie, wydruki 3d, drukarka 3d, rysowanie postaci. Pokazy fizyczno-chemiczne, warsztaty z chemii, wyklady, eventy, urodziny. Żory, Pszczyna, Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Suszec, Kryry, Pawłowice, Warszowice, Szeroka, Borynia, Świerklany, Szczejkowice. Zajęcia dla dzieci, zajęcia dla młodzieży, zajęcia dodatkowe.

 • Facebook Social Ikona
 • Instagram
 • YouTube Ikona społeczna