kadra

image0.jpeg

Dawid Kaczmarczyk - dyrektor.

Jak sam mówi o sobie - "Człowiek od wszystkiego" Jego codzienna praca, to dbanie, żeby wszystko w Akademii działało jak w perfekcyjnej maszynie. Człowiek z wizją i misją, który starannie realizuje zaplanowane cele. Posiada bogaty bagaż doświadczeń w zarządzaniu firmą i zasobami ludzkimi. Fascynuje go nauka i nowoczesne technologie.
Pomimo, że ukończył studia magisterskie na kierunku finansów, to krótko po studiach zainteresował się programowaniem i tworzeniem pierwszych stron internetowych. Będąc jeszcze w szkole podstawowej uczęszczał na kółko elektroniczne. Przez długie lata obserwował otaczający nas rozwój technologiczny i w końcu postanowił połączyć to ze swoją pasją i edukacją dzieci i młodzieży.
 

20220315_093636.jpg

Jadwiga Zawisza - Puchałka - doktor nauk chemicznych.

Nauczycielka chemii z wieloletnim stażem, popularyzatorka nauk chemicznych i pasjonatka ciekawostek naukowych.

Ukończyła studia doktoranckie na Politechnice Śląskiej na wydziale Chemicznym. Prowadziła tam zajęcia z zakresu chemii i biotechnologii. Brała czynny udział w konferencjach naukowych oraz ściśle współpracowała naukowo z Instytutem Onkologii w Gliwicach. Od kilku lat pracuje w Akademii Nauki i Rozwoju, gdzie uczy chemii oraz prowadzi pokazy i warsztaty chemiczno-fizyczne dla dzieci i młodzieży.

Screenshot 2022-05-20 at 14.47_edited.png

Klaudia Kłodowska - nauczycielka języka angielskiego.

Ukończyła studia licencjackie na Kolegium Humanistycznym Politechniki Śląskiej oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim. Jej specjalizacją na obu stopniach kształcenia było nauczanie języka angielskiego. W Akademii pracuje już od kilku lat, w ciągu których miała okazję dzielić się swoją wiedzą pracując z różnymi grupami dzieci oraz młodzieży. Stale rozwija swoje umiejętności językowe oraz wiedzę poprzez różne webinaria, podcasty, jak i kursy zagranicznych uczelni wyższych (Yale University, etc.)

242293026_404476401043208_5831145251825488808_n_edited.png

Joanna Żarczyńska - Jędrzejczyk - nauczycielka matematyki.

Nauczycielka matematyki z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Opolskim. Kocha matematykę i już od najmłodszych lat chciała uczyć matematyki. Zrealizowała swój cel, z miłością i pasją oddaje się swojej pracy. Związana z Akademią od praktycznie samego początku jej istnienia.

279191873_3221168994875288_8884946055140

 Mgr Joanna Kozaczuk - nauczycielka biologii i języka angielskiego.

Ukończyła Uniwersytet Śląski na kierunku Biologia i Ochrona Środowiska, po zakończeniu studiów i rozpoczęciu pracy zawodowej, rozpoczęła kolejny kierunek studiów na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku filologia angielska. Od ponad 14 lat czynny zawodowo nauczyciel w zespole szkół, w którym znajduje się zarówno szkoła podstawowa jak i liceum. Nauczyciel uczący na wszystkich poziomach zarówno podstawowym jak i zaawansowanym, od lat uczy i przygotowuje maturzystów do matury, zarówno z biologii jak i języka angielskiego, jak również  młodszą młodzież do egzaminów i olimpiad. Koordynator wielu projektów również międzynarodowych typu Erasmus, Water Explorer itp. Prywatnie mama dwójki dzieci. Jej pasje  to przede wszystkim  podróże, uwielbia góry i  piesze wycieczki.

241747536_841738749839025_8522257818119705144_n.jpg

Monika Czaja - nauczycielka matematyki.

Ukończyła chemię na Uniwersytecie Opolskim oraz studia podyplomowe z matematyki, fizyki i przyrody na Uniwersytecie Śląskim, W Akademii pracuje od 6 lat pomagając uczniom zrozumieć matematykę lub rozwijać ich umiejętności matematyczne. Dodatkowo prowadzi w okresie wakacyjnym kursy poprawkowe do matury.

foto_StWP_2020_edited.jpg

Stefania Widuch - Prusiewicz - doktor nauk fizycznych.

Ukończyła dwukierunkowe kształcenie nauczycieli w zakresie fizyki i chemii na Uniwersytecie Śląskim. Pracę zawodową związała z Pracownią Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Popularyzowała fizykę m.in. poprzez czynny udział w Osobliwościach Fizyki - cyklu wykładów z pokazami dla uczniów szkół podstawowych i ponad postawowych. Jest członkiem Kolegium Naukowego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w Katowicach. Pracuje z pasją jako nauczyciel fizyki w szkole podstawowej.

Avatar 100

Beata Kubica - Gamoń - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, instruktorka zajęć z robotyki i programowania.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego o specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach - nauczanie języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, edukacja dla bezpieczeństwa, Informatyka z technologią informacyjną, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna z promocją zdrowia. Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych formach doskonalenia zawodowego w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

image_6487327_edited.jpg

Natalia Ciemała - instruktorka zajęć z programowania, robotyki i Minecraft Education. Korepetytorka chemii.

Absolwentka klasy matematyczno-fizyczno-chemicznej z nauczaniem dwujęzycznym. Studiuje Inżynierię Materiałową na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W ramach programu Erasmus+ zdobyła wiedzę na temat efektywnej nauki, metod metakognitywnych oraz wprowadzania do nauki narzędzi ICT.

Jak sama mówi, uwielbia pracę z dziećmi ze względu na ich błyskotliwość i zaangażowanie.

242164020_929192121010701_420235745688595516_n_edited.png

Artur Gamoń - instruktor zajęć z robotyki i programowania.

Absolwent Politechniki Śląskiej. Jak mówi - "Od szkoły podstawowej interesowałem się informatyką i nowinkami technologicznymi".
Jego hobby to gry planszowe, których ma sporą kolekcję, a w wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem gier planszowych i karcianych.

zdjecie-1_edited.jpg

Szymon Ciemała - instruktor zajęć z programowania i robotyki.

Student Automatyki i Robotyki na Politechnice Śląskiej. Programowaniem, elektroniką i robotyką interesuje się od paru dobrych lat. W wolnym czasie pisze programy na mikrokontrolery i drukuję modele 3D. Członek drużyny, która zbudowała bolid elektryczny, który ścigał się w Poznaniu i Bydgoszczy. Od kilku lat związany z Akademią, gdzie wprowadza młodzież w tajniki programowania. Swoją wiedzę i doświadczenie w pracy z młodzieżą wykorzystuje tworząc kursy i zajęcia, jak np. ze Small Basic'a, Lua, MakeCode oraz MicroPythona.

Avatar 109

Beata Tomm - Koprowska - nauczycielka chemii.

 

Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Chemii, Kierunek Chemia oraz studia podyplomowe z fizyki na Uniwersytecie Śląskim. Od 18 lat związana z edukacją i nauczaniem w szkole. Posiada tytuł nauczyciela dyplomowanego. Jest osobą o dużym poczuciu humoru, komunikatywną, dobrze zorganizowaną.

208574561_362115745338499_2808942518691950548_n.jpg

Bartosz Gawron - instruktor zajęć z programowania i robotyki.

Absolwent Informatyki na Politechnice Śląskiej. Na co dzień pracuje jako programista. Pasjonują go technologie mobilne, głównie wykorzystujące system Android oraz programowanie w języku Java.

W wolnym czasie zagłębia się w nowinki technologiczne i naprawia sprzęt komputerowy. Lubi chodzić po górach, a chłodne zimowe wieczory spędza grając w gry planszowe."

279046723_522715389505674_4477896820880053363_n.jpg

Weronika Potyrcha - instruktorka zajęć z programowania, robotyki i Minecraft Education. Korepetytorka matematyki i języka angielskiego.

Absolwentka technikum informatycznego. Obecnie studentka studiów informatycznych. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała jako animatorka zajęć i opiekunka. Miłośniczka wszelkich form programowania. Jej pasje to zwierzęta, malarstwo i rysunek.

Avatar 104

Teresa Jędrzejczyk - nauczycielka matematyki

Avatar 86

Jakub Górnik  - instruktor zajęć z programowania, robotyki i Minecraft Education.

 

Pasjonat informatyki, robotyki i wszelkich związanych z tym słowami zagadnień doskonale opisuje jego osobę. Student III roku kierunku Automatyka i Robotyka na Politechnice Śląskiej. Jak mówi: "Na Politechnice nauczyłem się jak wielki wpływ na nasze życie ma pojęcie szeroko rozumianej Robotyki". Uważa, że rozwój kompetencji nawet wśród najmłodszych jest niezmiernie ważny i z wielką przyjemnością stara się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z kursantami.