top of page

kadra

image0.jpeg

Mgr Dawid Kaczmarczyk - dyrektor.

Jak sam mówi o sobie - "Człowiek od wszystkiego" Jego codzienna praca, to dbanie, żeby wszystko w Akademii działało jak w perfekcyjnej maszynie. Człowiek z wizją i misją, który starannie realizuje zaplanowane cele. Posiada bogaty bagaż doświadczeń w zarządzaniu firmą i zasobami ludzkimi. Fascynuje go nauka i nowoczesne technologie.
Pomimo, że ukończył studia magisterskie na kierunku finansów, to krótko po studiach zainteresował się programowaniem i tworzeniem pierwszych stron internetowych. Będąc jeszcze w szkole podstawowej uczęszczał na kółko elektroniczne. Przez długie lata obserwował otaczający nas rozwój technologiczny i w końcu postanowił połączyć to ze swoją pasją i edukacją dzieci i młodzieży.

 

20220315_093636.jpg

Dr Jadwiga Zawisza - Puchałka - korepetytorka i popularyzatorka wiedzy z zakresu chemii. 

Nauczycielka chemii z wieloletnim stażem, popularyzatorka nauk chemicznych i pasjonatka ciekawostek naukowych.

Ukończyła studia doktoranckie na Politechnice Śląskiej na wydziale Chemicznym. Prowadziła tam zajęcia z zakresu chemii i biotechnologii. Brała czynny udział w konferencjach naukowych oraz ściśle współpracowała naukowo z Instytutem Onkologii w Gliwicach. Od 2015 roku pracuje w Akademii Nauki i Rozwoju, gdzie uczy chemii oraz prowadzi pokazy i warsztaty chemiczno-fizyczne dla dzieci i młodzieży.

242293026_404476401043208_5831145251825488808_n_edited.png

Mgr Joanna Żarczyńska - Jędrzejczyk - nauczycielka matematyki.

Nauczycielka matematyki z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Opolskim. Kocha matematykę i już od najmłodszych lat chciała uczyć matematyki. Zrealizowała swój cel, z miłością i pasją oddaje się swojej pracy, na co dzień ucząc młodzież w szkole średniej. Związana z Akademią od praktycznie samego początku jej istnienia. Jej specjalnością są zajęcia na poziomie rozszerzonym zarówno z zakresu szkoły średniej jak i przygotowania do matury.

279191873_3221168994875288_8884946055140

 Mgr Joanna Kozaczuk - nauczycielka biologii i języka angielskiego.

Ukończyła Uniwersytet Śląski na kierunku Biologia i Ochrona Środowiska, po zakończeniu studiów i rozpoczęciu pracy zawodowej, rozpoczęła kolejny kierunek studiów na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku filologia angielska. Od ponad 14 lat czynny zawodowo nauczyciel w zespole szkół, w którym znajduje się zarówno szkoła podstawowa jak i liceum. Nauczyciel uczący na wszystkich poziomach zarówno podstawowym jak i zaawansowanym, od lat uczy i przygotowuje maturzystów do matury, zarówno z biologii jak i języka angielskiego, jak również  młodszą młodzież do egzaminów i olimpiad. Koordynator wielu projektów również międzynarodowych typu Erasmus, Water Explorer itp. Prywatnie mama dwójki dzieci. Jej pasje  to przede wszystkim  podróże, uwielbia góry i  piesze wycieczki.

241747536_841738749839025_8522257818119705144_n.jpg

Mgr Monika Czaja - nauczycielka matematyki i chemii.

Ukończyła chemię na Uniwersytecie Opolskim oraz studia podyplomowe z matematyki, fizyki i przyrody na Uniwersytecie Śląskim. W Akademii pracuje od 2016 roku pomagając uczniom zrozumieć matematykę lub rozwijać ich umiejętności matematyczne. Dodatkowo prowadzi w okresie wakacyjnym kursy poprawkowe do matury.

Avatar 100

Dr Maria Radłowska - nauczycielka fizyki

Przygodę z nauczaniem rozpoczęła już na etapie szkolnym, pomagając kolegom i koleżankom, dzieląc się z nimi wiedzą i pomagając przy rozwiązywaniu zadań. Zafascynowana fizyką postanowiła zgłębiać swoja wiedzę poprzez studia, które rozpoczęła w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po zdobyciu tytułu magistra kontynuowała swoją naukę na Uniwersytecie Śląskim robiąc doktorat w Instytucie Fizyki w Zakładzie Ciała Stałego. Po uzyskaniu tytułu doktora zakończyła swoją pracę naukową, by szerzyć wiedzę dotyczącą fizyki i matematyki, nie tylko wśród studentów, ale również wśród uczniów różnych typów szkół. Od tego czasu stara się zarazić pasją do fizyki swoich uczniów.

„Z upływem czasu zauważyłam, że nauczanie sprawia mi wielką satysfakcję, szczególnie, gdy uczniowie zaczynają patrzeć na zadania w podobny sposób do mojego i osiągają coraz lepsze wyniki w nauce. Z perspektywy czasu zauważyłam, też że nauczanie w różnych typach szkół na różnym poziomie pozwoliło mi na spojrzenie na nauczanie fizyki w sposób kompleksowy. Mam nadzieję, że każdy mój uczeń osiągnie to co w życiu sobie zaplanował, a ja stanę się tą osobą, która w niewielkim stopniu się do tego przyczyniła".

Avatar 103

Mgr Barbara Barglik - nauczycielka języka niemieckiego

Avatar 100

Mgr Beata Kubica - Gamoń - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, instruktorka zajęć z robotyki.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego o specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach - nauczanie języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, edukacja dla bezpieczeństwa, Informatyka z technologią informacyjną, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna z promocją zdrowia. Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych formach doskonalenia zawodowego w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Avatar 109

Mgr Justyna Szewczyk - nauczyciel języka polskiego

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego i Wydziale Prawa i Administracji. Języka polskiego w szkole uczy od 3 lat: zarówno w szkole podstawowej, jak i w szkole średniej. Od czasów szkoły podstawowej fascynował ją język polski, a szczególnie literatura wojenna. Uwielbia pracę jako nauczyciel z jednego powodu: lubi obserwować, kiedy uczniowie na jej lekcjach zaczynają wierzyć w swoje możliwości i dostrzegać to, co w nich najlepsze.

Prywatnie miłośniczką kotów i górskich wędrówek.

ja_edited.jpg

Inż. Marcin Knapek - korepetytor z matematyki

Ukończył studia inżynierskie na kierunku matematycznym na wydziale matematyczno-fizycznym Politechniki Śląskiej.

Od kilku lat z powodzeniem udziela korepetycji z matematyki, z Akademią związany jest od 2021 roku.
Jak sam mówi - "Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wiele satysfakcji"

Prywatnie miłośnik podróży i pieszych wycieczek po górach.

image_6487327_edited.jpg

Natalia Ciemała - instruktorka zajęć z programowania, robotyki i Minecraft Education. Korepetytorka.

Absolwentka klasy matematyczno-fizyczno-chemicznej z nauczaniem dwujęzycznym. Studiuje Inżynierię Materiałową na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W ramach programu Erasmus+ zdobyła wiedzę na temat efektywnej nauki, metod metakognitywnych oraz wprowadzania do nauki narzędzi ICT.

Jak sama mówi, uwielbia pracę z dziećmi ze względu na ich błyskotliwość i zaangażowanie.

received_637456747755850.jpeg

Jakub Kukulski - instruktor zajęć z programowania, robotyki i Minecraft`a.

Absolwent klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej z nauczaniem dwujęzycznym. Student kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Śląskiej. Interesuje się programowaniem oraz robotyką. W wolnym czasie czytam książki związane z naukami ścisłymi. Bardzo lubię pracować z dziećmi, ponieważ mogę dzielić się z nimi swoją wiedzą.

received_1237796530394805_edited.jpg

Piotr Krupiński - instruktor zajęć z programowania, robotyki i Minecraft Education.

Student kierunku Informatics na Politechnice Śląskiej. Na co dzień zajmuję się programowaniem aplikacji internetowych w języku Python. Pasjonuję się nowinkami technologicznymi i szeroko pojętym programowaniem. W wolnym czasie lubię czytać książki oraz artykuły naukowe. Uwielbiam dzielić się wiedzą dlatego, prowadzenie zajęć z dziećmi sprawia mi dużo frajdy.

Avatar 86

Konrad Ciemała - instruktor zajęć z programowania, robotyki i Minecraft Education.

Absolwent klasy matematyczno-geograficznej z rozszerzonym językiem angielskim. Aktualnie student kierunku informatyka na Politechnice Śląskiej. Wolny czas poświęcam na programowaniu oraz matematyce, ucze się języków programowania takich jak python czy c++. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji oraz możliwość samorozwoju.

Avatar 86

Dominik Konik - instruktor zajęć z programowania, robotyki i Minecraft Education.

Uczeń klasy maturalnej technikum informatycznego. Zajmuje się programowaniem gier, aplikacji i stron internetowych. Ma za sobą już kilka doświadczeń zawodowych polegających na współpracy przy różnych projektach.
"Informatyka, to wciągający świat. Uwielbiam dzielić się swoimi zainteresowaniami i przekazywać wiedzę innym"

 

bottom of page