top of page

akademia młodego naukowca   8-13 lat

Benjamin Franklin powiedział:

"Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę".

 

Nie ma lepszej metody na naukę jak zaangażowanie dziecka w samodzielne eksperymentowanie i proces poznawczy.
Akademia Młodego Naukowca to zajęcia, które mają na celu uzyskanie odpowiedzi na wiele pytań, które dzieci chciałyby zadać.

Świat dookoła nas to liczne zjawiska, które czasami wydają nam się nie wytłumaczalne, to procesy, które zachodzą, a my nie wiemy czemu, to ciekawostki, których może nigdy byśmy nie odkryli.

Pozwólmy im zadawać pytania, dajmy im możliwość i zaplecze do tego, by sami mogli znaleźć odpowiedź. Dołóżmy do tego wykształconych i pełnych pasji ludzi, którzy zaangażują się i wskażą drogę do rozwiązania.
Akademia Młodego Naukowca to zajęcia z dziedziny chemii, biologii, fizyki i geografii, prowadzone przez naszych nauczycieli, ludzi, którzy łączą pasję i zaangażowanie, by w sposób ciekawy pokazać otaczający nas świat, zachodzące w nim zjawiska i procesy.

Nasze zajęcia stworzone zostały przez zespół metodyków w oparciu o obserwację pracy z dziećmi i sposobach przekazywania wiedzy. To różnorodny materiał dydaktyczny, zawierający cykl doświadczeń, zajęć obserwacyjnych, oraz paneli dyskusyjnych. Będziemy korzystali z profesjonalnego sprzętu do doświadczeń chemicznych, wykorzystując różnorodne bezpieczne odczynniki, będziemy używać mikroskopów, lupy i innych narzędzi, żeby zbadać mikroskopijny świat wokół nas. Zbudujemy urządzenia, które będą nam tłumaczyć zjawiska fizyczne. Sięgniemy po najnowsze technologie i rozszerzoną rzeczywistość, żeby zbadać to, co poza naszym zasięgiem.

Każde 1,5h zajęć wykorzystamy maksymalnie, żeby poszerzać horyzonty i pokazać, że nauka nie musi być nudna.
 

Szczegóły zajęć

 

Zajęcia trwają przez cały rok szkolny jeden raz w tygodniu po 90 minut.

Koszt uczestnictwa w zajęciach  - 200zł / miesiąc (za 4 spotkania).
 

Zniżki:

- 10% zniżki dla każdego z rodzeństwa, uczęszczającego w tym samym terminie.

- 10% zniżki dla posiadaczy karty "Duża Rodzina".

- 10% zniżki na drugie i kolejne zajęcia w tym samym czasie.

 

Zniżki nie łączą się ze sobą.

bottom of page