top of page

robotyka

zajęcia robofun 9 - 13 lat

Zajęcia z robotyki dla dzieci i młodzieży w wieku 9 - 13 lat prowadzimy w oparciu o zestawy edukacyjne LEGO® Mindstorms EV3 Education. Jako nieliczni pracujemy na zestawach EV3 Education, które są profesjonalnymi zestawami przeznaczonymi do nauczania, a nie na zestawach do użytku domowego. To najnowsza technologicznie kolekcja, na którą składają się min:

  • inteligentna i programowalna kostka EV3;

  • 3 interaktywne serwomotory z wbudowanymi czujnikami obrotu (dwa duże i jeden średni);

  • ultradźwiękowy czujnik odległości;

  • czujnik światła / koloru;

  • żyroskop z możliwością kumulacji kąta obrotu;

  • dwa czujniki dotyku;

  • kulka podporowa, idealnie zastępująca koło kastora;

  • 541 klocków;

  • ponadto nasze zestawy doposażone są w różne inne klocki, które powiększają ich możliwości;


Autorski i innowacyjny program zajęć wprowadza młodych adeptów w świat robotyki i informatyki. Warsztaty pozwalają również poznać zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, oraz innych nauk ścisłych. Klocki LEGO® Mindstorms EV3 Education to doskonałe narzędzie, które wyrabia zdolności manualne i uczy logicznego myślenia. To szansa na naukę nowych umiejętności, rozwój kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Nasze warsztaty idealnie wpisują się w panujący trend edukacyjny kładący nacisk na nauki ścisłe i informatykę.

W czasie zajęć praca odbywa się w dwuosobowych zespołach, co powoduje, że dzieci uczą się współpracować, komunikować ze sobą i wypracowywać wspólne rozwiązanie.
Każde zajęcia podzielone są na trzy etapy. Rozpoczynamy od omówienia różnych zagadnień związanych z naszą konstrukcją. Następnie przechodzimy do budowy samej konstrukcji w oparciu o przygotowany schemat. Na końcu za pomocą specjalnego oprogramowania ożywiamy ją, programując jej ruchy i konkretne zachowania. Zestaw LEGO® Mindstorms Education wyposażony jest między innymi  w czujniki dotyku, koloru i podczerwieni co daje prawie nieograniczone możliwości tworzenia konstrukcji i programowania ich zachowań.
Ponadto w czasie zajęć uczymy programowania. Wykorzystujemy do tego program dedykowany dla LEGO® Education.

1. Poziom podstawowy

 

Na tym etapie rozpoczynamy przygodę z robotyką. Przez pierwsze kilka zajęć pracujemy nad bardzo prostymi konstrukcjami. Poznajemy podstawowe zagadnienia z dziedziny robotyki i informatyki, kładziemy nacisk, by możliwie jak najpełniej przekazać zasady działania poszczególnych elementów zestawu. Uczymy, jak działają poszczególne części elektroniczne, jak czujniki, sensory, czy silniczki. Wiedza ta, będzie bardzo przydatna na późniejszych etapach, kiedy to będziemy budowali bardziej skomplikowane konstrukcje. Mnóstwo wiedzy z dziedziny nauk ścisłych przepleciona dobrą zabawą to najlepszy sposób na przekazywanie wiedzy. W czasie późniejszych zajęć kontynuujemy budowanie robotów, utrwalając wcześniej zdobytą wiedzę i poznając nowe możliwości zestawów. Z zajęć na zajęcia wchodzimy w konstrukcje coraz bardziej zaawansowane, które wymagają większej kreatywności i zaangażowania. Wgłębiamy się w tajniki schematów i budowania konstrukcji. Poznajemy szczegółowo poszczególne elementy mechaniczne i elektroniczne oraz możliwości ich wykorzystania. Rozszerzamy umiejętności programowania. Wszystko odbywa się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który krok po kroku wprowadza w świat robotyki.

20200919_094114.jpg

2. Poziom zaawansowany

Na tym poziomie wykorzystujemy całą zdobytą wcześniej wiedzę i uwalniamy potencjał twórczy. Ogranicza nas jedynie fantazja. To etap na którym bawimy się robotyką poprzez różne konkursy i zawody. Nasze roboty stają do walki, szukają drogi wyjścia z labiryntu. Na tym etapie tworzymy własne projekty na bazie własnych pomysłów, wykorzystując wcześniej zdobytą wiedzę.  Przyglądamy się otaczającej nas rzeczywistości i próbujemy odwzorować ją w konstrukcjach. Samodzielnie od podstaw projektujemy każdą konstrukcję oraz tworzymy program. Poziom ten przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla uczestników, którzy ukończyli poziom podstawowy lub skończyli 11 lat.

oferta na rok szkolny 2023/24

szczegóły zajęć

Zajęcia na każdym etapie przewidziane są na cały okres roku szkolnego od września do czerwca.

Dołączenie do zajęć na późniejszym etapie roku szkolnego uzależnione od poziomu wiekowego i zaawansowania grupy.

 

Grupy:
9-13 lat, poziom I - grupa dla początkujących, którzy zaczynają zabawę z robotyką.

9-13 lat, poziom II - grupa dla zaawansowanych, którzy ukończyli poziom I.

Opłaty i czas trwania zajęć:

 

Poziom I podstawowy
10 miesięcy / wrzesień - czerwiec

33 zajęcia po 120 minut

Płatność:  10 x 200 zł miesięcznie

Poziom II zaawansowany
10 miesięcy / wrzesień - czerwiec

33 zajęcia po 120 minut

Płatność: 10 x 220 zł miesięcznie


Zniżki:

- 10% zniżki dla każdego z rodzeństwa, uczęszczającego w tym samym terminie.

- 10% zniżki dla posiadaczy karty "Duża Rodzina".

- 10% zniżki na drugie i kolejne zajęcia w tym samym czasie.
 

Zniżki nie łączą się ze sobą.
 

Nasze atuty:

- Umowę zawierasz po pierwszych zajęciach. Masz możliwość wypróbowania zajęć.

Naszą umowę możesz rozwiązać w dowolnym momencie, na koniec miesiąca.

- Nie naliczamy żadnych opłat, ani kar za rozwiązanie umowy w czasie roku szkolnego.

- Przejrzysty system płatności - stała cena kursu rozłożona na miesięczne płatności.

- Stała, określona liczba zajęć w roku szkolnym.

- Najbardziej atrakcyjna na rynku stawka przeliczeniu na godzinę zegarową zajęć.

Jeżeli dziecko ukończyło jedno lub trzy miesięczne warsztaty robotyki w innym miejscu i  nie mają tam nic więcej do zaoferowania, to zapraszamy do nas. Nasz autorski program zaoferuje więcej zajęć i zabawy.

Zapraszamy również do współpracy przedszkola, szkoły, figloraje i firmy. Zajęcia z robotyki dla dzieci to doskonałe uzupełnienie oferty. Kliknij po więcej szczegółów >>>

Zajęcia z robotyki w Akademii Nauki i Rozwoju

Zajęcia z robotyki w Akademii Nauki i Rozwoju

Odtwórz Wideo
bottom of page