robotyka

zajęcia robofun 5-8 lat

LEGO® EDUCATION

 

Zajęcia z robotyki dla dzieci młodszych w wieku 5 - 8 lat prowadzimy w oparciu o zestawy edukacyjne LEGO® Education WeDo serii 1 i 2. To specjalne klocki dedykowane dla młodszej grupy wiekowej. Wyróżnia je barwna kolorystyka, co powoduje, że wzbudzają ciekawość i zachęcają do zabawy.
Zajęcia dla dzieci młodszych oparte są na autorskim programie przygotowanym specjalnie pod tą grupę wiekową, tak aby zaznajomić ich z podstawami robotyki i informatyki, a także zaciekawić tematem. Warsztaty pozwalają poznać zagadnienia tych nauk od praktycznej strony. Praca na zestawach LEGO® WeDo wyrabia w dzieciach zdolności manualne i uczy logicznego myślenia. To szansa na naukę nowych umiejętności, rozwój kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Poprzez pełne zabawy warsztaty dzieci zdobywają wiedzę z nauk ścisłych, nawet tego nie zauważając. Zabawa połączona z nauką to najlepsza forma poznawania i odkrywania świata. Nowością jest wykorzystywanie słówek z języka angielskiego w czasie warsztatów. Pojedyncze słowa pojawiające się w czasie zajęć pozwalają lepiej je zapamiętać, gdyż nawiązują do tego, co dzieci robią.
W czasie zajęć dzieci pracują w dwuosobowych zespołach, co powoduje, że uczą się słuchać innych, ale też przedstawiać swoje pomysły. Poprzez wspólne działanie uczymy ich organizować swoją pracę i osiągać kompromis. Taka praca to najlepszy sposób na uzyskanie umiejętności pracy w grupie, ale również umiejętności zaistnienia w grupie.
Każde zajęcia rozpoczynamy od omówienia tematu i zagadnienia konstruowanego robota. Następnie przechodzimy do budowy samego robota w oparciu o przygotowany schemat. Na końcu za pomocą specjalnego, a zarazem prostego oprogramowania, używając języka obrazkowego, ożywiamy go, programując mu ruchy i konkretne zachowania.
Cykl zajęć przewidziany jest na cały rok szkolny od września do końca roku szkolnego. W tym czasie przerabiamy założony program składający się z kilkudziesięciu konstrukcji. Co kilka zajęć sięgamy do wyobraźni i kreatywności dzieci robiąc konstrukcje bez instrukcji, tak zwane "Lego Story".
W czasie zajęć korzystamy również z innych programów, jak np. projektowanie w lego w 3d.

Kolejnym etapem są zajęcia zaawansowane dla grupy wiekowej 5-8 lat. Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci, które ukończyły roczny kurs podstawowy. Zajęcia te, nastawione są na większą samodzielność dzieci i większe zaangażowanie. Oprócz pracy nad składaniem konstrukcji większy nacisk zostanie położony na programowanie i projektowanie jako łączne elementy robotyki.

Szczegóły zajęć

Zajęcia trwają przez cały rok szkolny.

Czas trwania pojedynczych zajęć t0 75 minut

Koszt uczestnictwa w zajęciach  - 150 zł / miesiąc (za 4 spotkania).
 

Zniżki:

Rodzeństwo -10% zniżki dla każdego z rodzeństwa.

Karta "Duża Rodzina" -10% zniżki na wszystkie zajęcia.

Uczestnik innych zajęć w Akademii Nauki i Rozwoju -10% zniżki na drugie i kolejne zajęcia.

Zniżki nie łączą się ze sobą.

 

Zapraszamy również do współpracy przedszkola, szkoły, figloraje i firmy. Zajęcia z robotyki dla dzieci to doskonałe uzupełnienie oferty. Kliknij po więcej szczegółów >>>