robotyka

zajęcia robofun 5-8 lat

LEGO® EDUCATION

 

Zajęcia z robotyki dla dzieci młodszych w wieku 5 - 8 lat prowadzimy w oparciu o zestawy LEGO® Education WeDo serii 1 i 2. To specjalne klocki dedykowane dla młodszej grupy wiekowej. Wyróżnia je barwna kolorystyka co powoduje że wzbudzają ciekawość i zachęcają do zabawy.
Zajęcia dla dzieci młodszych oparte są na autorskim programie przygotowanym specjalnie pod tą grupę wiekową, tak aby zaznajomić ich z podstawami robotyki i informatyki, a także zaciekawić tematem. Warsztaty pozwalają poznać zagadnienia tych nauk od praktycznej strony. Praca na klockach LEGO® WeDo wyrabia w dzieciach zdolności manualne i uczy logicznego myślenia. To szansa na poznanie nowych umiejętności, rozwój kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Poprzez pełne zabawy warsztaty dzieci zdobywają wiedzę z nauk ścisłych nawet tego nie zauważając. Zabawa połączona z nauką to najlepsza forma poznawania i odkrywania świata. Nowością jest wykorzystywanie języka angielskiego w czasie warsztatów. Pojedyncze słowa pojawiające się w czasie zajęć pozwalają lepiej je zapamiętać, gdyż nawiązują do tego co dzieci robią.
W czasie zajęć dzieci pracują w dwuosobowych zespołach co powoduje że uczą się słuchać innych, ale też przedstawiać swoje pomysły. Poprzez wspólne działanie uczymy ich organizować swoją pracę i osiągać kompromis. Taka praca to najlepszy sposób na uzyskanie umiejętności pracy w grupie, ale również umiejętności zaistnienia w grupie.
Każde zajęcia rozpoczynamy od omówienia tematu i zagadnienia konstruowanego robota. Następnie przechodzimy do budowy samego robota w oparciu o przygotowany schemat. Na końcu za pomocą specjalnego, a zarazem prostego oprogramowania, używając języka obrazkowego ożywiamy go programując mu ruchy i konkretne zachowania.
Cykl zajęć przewidziany jest na cały rok szkolny od września do końca roku szkolnego. W tym czasie przerabiamy założony program składający się z kilkudziesięciu konstrukcji. Co kilka zajęć sięgamy do wyobraźni i kreatywności dzieci robiąc konstrukcje bez instrukcji.
W czasie zajęć korzystamy również z innych programów jak np. projektowanie w lego w 3d.

Nowością są zajęcia zaawansowane dla grupy wiekowej 5-8 lat. Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci które ukończyły roczny podstawowy kurs. Zajęcia te nastawione są na większą samodzielność dzieci i większe zaangażowanie. Oprócz pracy nad składaniem konstrukcji większy nacisk zostanie położony na programowanie i projektowanie jako łączne elementy robotyki.

Czas trwania i opłaty

Zajęcia trwają przez cały rok szkolny.

Nasze zajęcia trwają 75 minut

Koszt uczestnictwa w zajęciach  - 150 zł / miesiąc (za 4 spotkania).
 

Zniżki:

Rodzeństwo -10% zniżki dla każdego z rodzeństwa.

Karta "Duża Rodzina" -10% zniżki na wszystkie zajęcia.

Uczestnik innych zajęć w Akademii Nauki i Rozwoju -10% zniżki na drugie i kolejne zajęcia.

Zniżki nie łączą się ze sobą.

 

Zapraszamy również do współpracy przedszkola, szkoły, figloraje i firmy. Zajęcia z robotyki dla dzieci to doskonałe uzupełnienie oferty. Kliknij po więcej szczegółów >>>

Opublikowane na stronach internetowych www.akademiazory.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Jesteśmy w Gliwicach

emt kids-min.png
© 2015-2021 Akademia Nauki i Rozwoju

centrum edukacji, korepetycje, matematyka, fizyka, chemia, biologia, język angielski, korepetycje z matematyki, korepetycje z fizykii, biologii, chemii, języka angielskiego, korepetycje, Żory, douczanie z matematyki, fizyki, historii, chemii, biologii, matematyka, fizyka, chemia, biologia, języka angielskiego, przygotowanie do matury, kursy maturalne, kursy komputerowe Żory, nauka programowania, kodowania, zajęcia komputerowe dla dzieci,  akademia kodowania, komputery Żory, kursy dla dorosłych, kursy komputerowe dla seniorów, robotyka, roboty Żory, robotyka dla dzieci, lego mindstorms, lego wedo. Nauka rysunku, rysunek, szkice, malowanie, rysowanie, komiksy, szkice, projekty, projektowanie, wydruki 3d, drukarka 3d, rysowanie postaci. Pokazy fizyczno-chemiczne, warsztaty z chemii, wyklady, eventy, urodziny. Żory, Pszczyna, Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Suszec, Kryry, Pawłowice, Warszowice, Szeroka, Borynia, Świerklany, Szczejkowice. Zajęcia dla dzieci, zajęcia dla młodzieży, zajęcia dodatkowe.

  • Facebook Social Ikona
  • Instagram
  • YouTube Ikona społeczna