top of page

robotyka

zajęcia robofun 5 - 8 lat

Zajęcia z robotyki dla dzieci młodszych w wieku 5 - 8 lat prowadzimy w oparciu o zestawy edukacyjne LEGO® Education WeDo serii 1 i 2. To specjalne klocki dedykowane dla młodszej grupy wiekowej. Wyróżnia je barwna kolorystyka, co powoduje, że wzbudzają ciekawość i zachęcają do zabawy. Oprócz klocków zestawy wyposażone są w jednostkę sterującą oraz silniki i czujniki.

Zajęcia oparte są na naszym autorskim programie, który powstał w oparciu o nasze kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.
W ramach zajęć funkcjonują dwie grupy wiekowe - 5-7 latków i 6-8 latków.

 

Zajęcia dla młodszych dzieci 5-7 letnich oparte są na programie przygotowanym specjalnie pod tą grupę wiekową, tak aby zaznajomić ich z podstawami robotyki i informatyki, a także zaciekawić tematem. Warsztaty pozwalają poznać zagadnienia tych nauk od praktycznej strony. Praca na zestawach LEGO® WeDo wyrabia w dzieciach zdolności manualne i uczy logicznego myślenia. To szansa na naukę nowych umiejętności, rozwój kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Poprzez pełne zabawy warsztaty dzieci zdobywają wiedzę z nauk ścisłych, nawet tego nie zauważając. Zabawa połączona z nauką to najlepsza forma poznawania i odkrywania świata.

Kolejnym etapem są zajęcia zaawansowane dla grupy wiekowej 6-8 lat. Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci, które ukończyły roczny kurs w młodszej grupie wiekowej lub ukończyły 7 lat. Zajęcia te, nastawione są na większą samodzielność dzieci i większe zaangażowanie. Oprócz pracy nad składaniem konstrukcji większy nacisk zostanie położony na programowanie i projektowanie jako łączne elementy robotyki.

 

Nowością w obu grupach wiekowych jest wykorzystywanie słówek z języka angielskiego w czasie warsztatów. Pojedyncze słowa pojawiające się w czasie zajęć pozwalają lepiej je zapamiętać, gdyż nawiązują do tego, co dzieci robią.
W czasie zajęć dzieci pracują w dwuosobowych zespołach, co powoduje, że uczą się słuchać innych, ale też przedstawiać swoje pomysły. Poprzez wspólne działanie uczymy ich organizować swoją pracę i osiągać kompromis. Taka praca to najlepszy sposób na uzyskanie umiejętności pracy w grupie, ale również umiejętności zaistnienia w grupie i wypracowywania kompromisów.
Każde zajęcia rozpoczynamy od omówienia tematu i zagadnienia konstruowanego robota. Następnie przechodzimy do budowy samego robota w oparciu o przygotowany schemat. Na końcu za pomocą specjalnego, a zarazem prostego oprogramowania, używając języka obrazkowego, ożywiamy go, programując mu ruchy i konkretne zachowania.


Cykl zajęć przewidziany jest na cały rok szkolny od września do końca roku szkolnego. W tym czasie przerabiamy założony program składający się z kilkudziesięciu konstrukcji. Co kilka zajęć sięgamy do wyobraźni i kreatywności dzieci robiąc konstrukcje bez instrukcji, tak zwane "Lego Story".
 

oferta na rok szkolny 2022/23

Szczegóły zajęć

Grupy:
5-7 lat - grupa dla dzieci początkujących, które zaczynają zabawę z robotyką.
6-8 lat
- grupa dla dzieci, które kontynuują zajęcia po poziomie wcześniejszym lub zaczynają i mają 7 lat.
7-8 lat - grupa dla dzieci, które ukończyły poziom wcześniejszy lub zaczynają i mają w pełni ukończone 7 lat.

Zajęcia trwają przez cały rok szkolny. Dołączenie do zajęć na późniejszym etapie roku szkolnego uzależnione od poziomu wiekowego i zaawansowania grupy.

Czas trwania pojedynczych zajęć to 75-80 minut

Koszt uczestnictwa w zajęciach  - 180 zł / miesiąc (za 4 zajęcia).
 

Zniżki:

- 10% zniżki dla każdego z rodzeństwa, uczęszczającego w tym samym terminie.

- 10% zniżki dla posiadaczy karty "Duża Rodzina".

- 10% zniżki na drugie i kolejne zajęcia w tym samym czasie.
 

Zniżki nie łączą się ze sobą.

Nasze atuty:

- Umowę zawierasz po pierwszych zajęciach. Masz możliwość wypróbowania zajęć.

Naszą umowę możesz rozwiązać w dowolnym momencie, na koniec miesiąca.

- Nie naliczamy żadnych opłat, ani kar za rozwiązanie umowy w czasie roku szkolnego.

- Przejrzysty system płatności - płacisz za liczbę zajęć jaka wypada w danym miesiącu.

- Nie naliczamy opłat za dni wolne, święta, ferie, wakacje.

 

Zapraszamy również do współpracy przedszkola, szkoły, figloraje i firmy. Zajęcia z robotyki dla dzieci to doskonałe uzupełnienie oferty. Kliknij po więcej szczegółów >>>