top of page

akademia przedszkolaka

Zajęcia

Zapraszamy przedszkolaki w wieku 4-6 lat na pełne zabawy spotkania z matematyką lub językiem angielskim.
Wszyscy dobrze wiemy, że wiek przedszkolny to najważniejszy okres w życiu dziecka, kiedy poznaje świat i w niesamowicie szybkim tempie chłonie wiedzę. W tym okresie dysponuje on dużym potencjałem uczenia się nowych rzeczy. To najlepszy moment na to, żeby dziecko powoli wprowadzać w świat matematyki lub uczyć nowych słówek i wyrażeń w języku angielskim. Wczesny kontakt z nauką w znacznym stopniu stymuluje mózg dziecka i wyrabia w nim umiejętność logicznego myślenia. Okres ten, to również wyjątkowy czas rozwoju emocjonalnego i społecznego.
Najlepszą i sprawdzoną metodą na naukę w tym wieku jest zabawa.

Matematyka

Dzieci wykorzystując wrodzoną ciekawość i chęć zrozumienia otaczającego je świata, doświadczają nauki i pierwszego kontaktu z matematyką. Nauka matematyki jest tak samo łatwa dla dziecka, jak nauka mówienia. Dziecko, gdy uczy się mówić, samo tworzy sobie reguły języka. Nie uczymy przecież dzieci reguł gramatyki od najmłodszych lat. W ten sam sposób dzieci poprzez obserwację działań, liczb, zbiorów i zależności matematycznych odszyfrowują rządzące nimi reguły.
Na zajęciach głównym narzędziem, jakim wykorzystujemy, jest program Lego MoreToMath, oraz six bricks.
Metody opierają się na wykorzystywaniu specjalnie dedykowanych klocków lego, dzięki którym dzieci bawiąc się, uczą się matematyki.
Dodatkowo wykorzystujemy również inne narzędzia, metody i karty pracy.

Poprzez ukryte w zabawie proste zadania matematyczne jak dodawanie, odejmowania, dzielenie, mnożenie dzieci poznają podstawy matematyki i odkrywają w sobie pasję do nauki.

Należy maksymalnie wykorzystać ten okres w życiu dziecka, aby pomóc mu rozwinąć jego potencjał.

Zajęcia odbywają się bardzo małych 8 osobowych grupach.

Język angielski

Nikt tak jak dzieci nie jest ciekawy świata i chłonny na nowe informacje. Dzieci w wieku przedszkolnym mają naturalną zdolność uczenia się i przyswajania nowych informacji. Dlaczego tego nie wykorzystać i nie pokazać możliwości, jakie daje nauka języka angielskiego ?.
Nauka słówek nie musi kojarzyć się z nudnym powtarzaniem. Można wykorzystać potencjał, jaki drzemie w dzieciach, a szczególnie ich potrzebę ruchu. Zajęcia z języka angielskiego dla najmłodszych oparte są na metodzie TPR, czyli Total Physical Response. Jest to metoda, dzięki której dzieci uczą się języka angielskiego poprzez wykorzystanie zabaw ruchowych. Dodatkowo podczas zajęć wykorzystywane są inne metody jak np. Lego Story jako podsumowanie i utrwalenie słownictwa. Podczas zajęć dzieci własnoręcznie tworzą pomoce dydaktyczne (tj. np. Hungry Monster), dzięki którym łatwiej będą przyswajać słownictwo oraz zwroty poznane na zajęciach.

Zajęcia odbywają się w małych 8 osobowych grupach.

Czas trwania i opłaty

 

Zajęcia trwają przez cały rok szkolny jeden raz w tygodniu po 45 minut.

Koszt uczestnictwa w zajęciach  - 120zł / miesiąc (za 4 spotkania).
 

Zniżki:

- 10% zniżki dla każdego z rodzeństwa, uczęszczającego w tym samym terminie.

- 10% zniżki dla posiadaczy karty "Duża Rodzina".

- 10% zniżki na drugie i kolejne zajęcia w tym samym czasie.

 

Zniżki nie łączą się ze sobą.

 

bottom of page