robotyka

zajęcia robofun 9-15 lat

LEGO® Mindstorms EV3 Education + mbot

 

Zajęcia z robotyki dla dzieci i młodzieży w wieku 9 - 15 lat prowadzimy w oparciu o klocki LEGO® Mindstorms EV3 Education oraz roboty mbot. Jako nieliczni pracujemy na zestawach EV3 Education, które są profesjonalnymi zestawami przeznaczonymi do nauczania, a nie na zestawach do użytku domowego. To najnowsza technologicznie kolekcja klocków na którą składają się min:

 • inteligentna i programowalna kostka EV3;

 • 3 interaktywne serwomotory z wbudowanymi czujnikami obrotu (dwa duże i jeden średni);

 • ultradźwiękowy czujnik odległości;

 • czujnik światła / koloru;

 • żyroskop z możliwością kumulacji kąta obrotu;

 • dwa czujniki dotyku;

 • kulka podporowa, idealnie zastępująca koło kastora;

 • 541 klocków;

 • ponadto nasze zestawy doposażone są w różne inne klocki które powiększają ich możliwości;

 • na potrzeby programowania wykorzystujemy zestawy mbot.


Autorski i innowacyjny program zajęć wprowadza młodych adeptów w świat robotyki i informatyki. Warsztaty pozwalają również poznać zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, oraz innych nauk ścisłych. Klocki LEGO® Mindstorms EV3 Education to doskonałe narzędzie, które wyrabia zdolności manualne i uczy logicznego myślenia. To szansa na poznanie nowych umiejętności, rozwój kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Nasze warsztaty idealnie wpisują się w panujący trend edukacyjny kładzący nacisk na nauki ścisłe i informatykę.

W czasie zajęć praca odbywa się w dwuosobowych zaspołach co powoduje że dzieci uczą się współpracować, komunikować ze sobą i wypracowywać wspólne rozwiązanie.
Każde zajęcia podzielone są na trzy etapy. Rozpoczynamy od omówienia zagadnienia konstruowanego robota. Następnie przechodzimy do budowy samego robota w oparciu o przygotowany schemat. Na końcu za pomocą specjalnego oprogramowania ożywiamy go programując mu ruchy i konkretne zachowania. Zestaw klocków LEGO® Mindstorms wyposażony jest między innymi  w czujniki dotyku, koloru i podczerwieni co daje prawie nieograniczone możliwości tworzenia robotów i programowania ich zachowań.
Ponadto w czasie zajęć uczymy programowania. Wykorzystujemy do tego program dedykowany dla LEGO® jak również programowalne roboty z serii mbot, które pracują w środowisku scratch.

1. Poziom podstawowy

 

Na tym etapie rozpoczynamy przygodę z robotyką. Przez pierwsze zajęcia pracujemy nad bardzo prostymi konstrukcjami. Poznajemy podstawowe zagadnia z dziedziny robotyki i informatyki, kładziemy nacisk by możliwie jak najpełniej przekazać zasady działania poszczególnych elementów zestawu. Uczymy jak działają poszczególne części jak czujniki, sensory, czy silniczki. Wiedza ta będzie bardzo przydatna na późniejszych etapach, kiedy to będziemy budowali bardziej skomplikowane konstrukcje. Mnóstwo wiedzy z dziedziny nauk ścisłych przepleciona dobrą zabawą to najlepszy sposób na przekazywanie wiedzy.W czasie póżniejszych zajęć kontynuujemy budowanie robotów utrwalając wcześniej zdobytą wiedzę i poznając nowe możliwości klocków. Z zajęć na zajęcia wchodzimy wchodzimy w konstrukcje coraz bardziej zaawansowane, które wymagają większej kreatywności i zaangażowania. Wgłębiamy się w tajniki budowania robotów. Poznajemy szczegółowo poszczególne elementy mechaniczne i elektroniczne, oraz możliwości ich wykorzystania. Rozszerzamy umiejętności programowania robotów. Wszystko odbywa się po okiem wykwalifikowanego instruktora, który krok po kroku wprowadza w świat robotyki.

2. Poziom zaawansowany

Na tym poziomie wykorzystujemy całą zdobytą wcześniej wiedzę i uwalniamy potencjał twórczy. Ogranicza nas jedynie fantazja. To etap na którym bawimy się robotyką poprzez różne konkursy i zawody. Nasze roboty stają do walki, szukają drogi wyjścia z labiryntu. Na tym etapie tworzymy własne projekty na bazie własnych pomysłów wykorzystując wcześniej zdobytą wiedzę.  Przyglądamy się otaczającej nas rzeczywistości i próbujemy odwzorować w konstrukcjach. Samodzielnie od podstaw projektujemy każdą konstrukcję, oraz tworzymy program. Poziom ten przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla adeptów poziomu podstawowego.

czas trwania i opłaty

Zajęcia na każdym etapie przewidziane są na cały okres roku szkolnego. Istnieje możliwość dołączenia do grupy w dowolnym momencie.
 

Opłaty

Koszt miesięczny uczestnictwa w zajęciach:
Poziom podstawowy - 180zł / miesiąc (za 4 zajęcia po 120 minut).
Poziom zaawansowany - 200zł / miesiąc (za 4 zajęcia po 120 minut).

 

Zniżki:

Rodzeństwo -10% zniżki dla każdego z rodzeństwa.

Karta "Duża Rodzina" -10% zniżki na wszystkie zajęcia.

Uczestnik innych zajęć w Akademii Nauki i Rozwoju -10% zniżki na drugie i kolejne zajęcia.

Zniżki nie łączą się ze sobą.

Jeżeli ukończyłeś jedno lub trzy miesięczne warsztaty robotyki w innym miejscu i  nie mają Ci nic więcej do zaoferowania, przyjdź do nas. Nasz autorski program zaoferuje Ci więcej zajęć i zabawy.

Zapraszamy również do współpracy przedszkola, szkoły, figloraje i firmy. Zajęcia z robotyki dla dzieci to doskonałe uzupełnienie oferty. Kliknij po więcej szczegółów >>>

Opublikowane na stronach internetowych www.akademiazory.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Jesteśmy w Gliwicach

emt kids-min.png
© 2015-2021 Akademia Nauki i Rozwoju

centrum edukacji, korepetycje, matematyka, fizyka, chemia, biologia, język angielski, korepetycje z matematyki, korepetycje z fizykii, biologii, chemii, języka angielskiego, korepetycje, Żory, douczanie z matematyki, fizyki, historii, chemii, biologii, matematyka, fizyka, chemia, biologia, języka angielskiego, przygotowanie do matury, kursy maturalne, kursy komputerowe Żory, nauka programowania, kodowania, zajęcia komputerowe dla dzieci,  akademia kodowania, komputery Żory, kursy dla dorosłych, kursy komputerowe dla seniorów, robotyka, roboty Żory, robotyka dla dzieci, lego mindstorms, lego wedo. Nauka rysunku, rysunek, szkice, malowanie, rysowanie, komiksy, szkice, projekty, projektowanie, wydruki 3d, drukarka 3d, rysowanie postaci. Pokazy fizyczno-chemiczne, warsztaty z chemii, wyklady, eventy, urodziny. Żory, Pszczyna, Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Suszec, Kryry, Pawłowice, Warszowice, Szeroka, Borynia, Świerklany, Szczejkowice. Zajęcia dla dzieci, zajęcia dla młodzieży, zajęcia dodatkowe.

 • Facebook Social Ikona
 • Instagram
 • YouTube Ikona społeczna